W oknie otwartym Canal+ wszyscy abonenci naszej cyfrowej telewizji kablowej będą mogli śledzić losy bohaterów z pierwszych dwóch premierowych odcinków serialu. Poza premierą „Zasady przyjemności” widzowie będą mogli zobaczyć m.in. inną oryginalną produkcję CANAL+, czyli mini-serial komediowy „Pisarze. Serial na krótko” z Maciejem Stuhrem i Magdaleną Cielecką.


O serialu

Plaża w Odessie, ciepłe popołudnie. Uwagę plażowiczów zwraca dryfująca samotnie łódka, wewnątrz której dwóch przerażonych pływaków odkrywa nagie, okaleczone ciało młodej kobiety. Tego samego dnia na Bulwarze Wiślanym w Warszawie wezwana do tajemniczej napaści policja dokonuje makabrycznego odkrycia w bagażniku opuszczonego samochodu.

Czarną serię zdaje się potwierdzać kolejne dramatyczne znalezisko, odkryte przez aktorów w trakcie spektaklu na deskach praskiego teatru. Pozostawione przez morderców tropy zmuszają do współpracy trójkę śledczych z Polski, Ukrainy i Czech: Marię, Viktora i Serhija. Ruszają szlakiem ciemnych biznesów, nieuczciwych prawników, skorumpowanych polityków i zawodowych morderców… Kto wygra walkę z czasem?

O jakość „Zasady przyjemności” zadbała ekipa niezwykle doświadczonych twórców: scenariusz napisał Maciej Maciejewski, autor dwóch sezonów „Gliny”, serialu zgodnie dziś uznanego przez widzów i krytyków za kultowy. Reżyserem i showrunnerem serialu jest Dariusz Jabłoński (m.in. „Wino truskawkowe”, „Gry wojenne”, „Fotoamator”). Za zdjęcia odpowiadali wielokrotnie nagradzani wybitni operatorzy z trzech krajów, z Polski był nim Paweł Dyllus („Chce się żyć”, „Jestem mordercą”). Pomysłodawcą i producentem wiodącym serialu jest Apple Film Production („Glina”, „Szpiedzy w Warszawie”, „Dzwony wojny”).